REKLAMA
Znaleziono 3968 wyników
GABER rozbuduje zakład produkcyjny w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
GABER rozbuduje zakład produkcyjny w woj. opolskim
Kolejna inwestycja w województwie opolskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.). Tym razem w Dobrodzieniu, w powiecie oleskim. Swój nowy projekt inwestycyjny zrealizuje w tym mieście polska, rodzinna spółka GABER.
Globalny gigant planuje kolejne inwestycje w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant planuje kolejne inwestycje w Gliwicach
Kolejna znana, globalna firma planuje inwestycje w Gliwicach. Tym razem jest to francuski koncern przemysłowy Saint-Gobain. Należąca do niego spółka Saint-Gobain Construction Products Polska otrzymała decyzję o wsparciu swoich nowych inwestycji w Gliwicach.
Kompleks Arche Fabryka Samolotów w Mielnie powiększył się o nową część [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kompleks Arche Fabryka Samolotów w Mielnie powiększył się o nową część [ZDJĘCIA]
Otwarta w 2023 roku pierwsza część kompleksu Arche Fabryka Samolotów w Mielnie ze 115 apartamentami, powiększyła się o kolejny obiekt. W zabytkowym hangarze można organizować wydarzenia na 3,5 tys. uczestników. Znalazło się też w nim 48 kolejnych pokoi.
Producent luksusowych całorocznych domków mobilnych inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Producent luksusowych całorocznych domków mobilnych inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna polska firma rodzinna zdecydowała się na inwestycję w województwie mazowieckim. Tym razem jest to JZM BUD Spółka z o.o. Firma otrzymała decyzję o wsparciu swojej inwestycji od Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (SSSE S.A.). Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma z branży cukierniczej, inwestuje ze wsparciem KSSE w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży cukierniczej, inwestuje ze wsparciem KSSE w Sosnowcu
Kolejna polska spółka inwestuje w województwie śląskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to Cukiernia BOLERO, która zrealizuje inwestycje w Sosnowcu, na łączną kwotę 3 662 000 zł.
KAMAG TECH wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
KAMAG TECH wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na nową inwestycję w województwie śląskim. Tym razem jest to firma KAMAG TECH Sp. z o.o. Nowa inwestycja w Bieruniu zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).
Hiszpańska firma wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska firma wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z impetem wkraczamy w nowy 2026 rok – rok jubileuszu 30 lat KSSE! Pierwszą wydaną nową decyzją o wsparciu inwestycji, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, otrzymała spółka GH Cranes & Components z siedzibą w Kłobucku, w województwie śląskim.
HOLMAR GROUP zainwestuje w Częstochowie, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
HOLMAR GROUP zainwestuje w Częstochowie, przy wsparciu KSSE
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE S.A.) od początku nowego roku ruszyła z wydawaniem nowych decyzji o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Kolejną spółką, która otrzyma wsparcie od Strefy otrzymała HOLMAR GROUP Sp. z o.o., realizującej nową inwestycję na terenie miasta Częstochowa. To druga decyzja o wsparciu wydana tej spółce.
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na nową inwestycje w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo Sandra zrealizuje nową inwestycję w Dobieszowicach, (w gminie Bobrowniki, powiat będziński). To już trzecia decyzja o wsparciu dla inwestorów z tej grupy kapitałowej.
GDDKiA zwiększa zakres robót na drodze ekspresowej S1 Podwarpie - Dąbrowa Górniczaartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA zwiększa zakres robót na drodze ekspresowej S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza
23 stycznia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała aneks regulujący wykonanie dodatkowych robót budowlanych w obrębie węzła drogowego Dąbrowa Górnicza Pogoria. Wyburzony zostanie istniejący wiadukt drogowy nad DK1 w ciągu DW796 (ul. Armii Krajowej), a w jego miejsce powstanie nowy, dostosowany do parametrów drogi ekspresowej S1.
[Lublin] Stadion lekkoatletyczny (przebudowa i rozbudowa)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Stadion lekkoatletyczny (przebudowa i rozbudowa)
Lublin, Za Cukrownią, Aleja Józefa Piłsudskiego 22
inwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu
Wrocław, Koszarowa 5
Amfiteatr w Sieradzuinwestycja
Pokaż inwestycję
Amfiteatr w Sieradzu
Sieradz, Klonowa 2
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie artykuł
Pokaż artykuł
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie
Już w najbliższy wtorek, 29 listopada w podtoruńskim Ostaszewie nastąpi uroczysta inauguracja zakładu produkcyjnego MOD21. Tym samym Grupa ERBUD uruchamia nowy segment działalności o potencjale sprzedażowym liczonym w setkach milionów złotych.
Eko-Kolor rozbuduje zakład produkcyjny na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Eko-Kolor rozbuduje zakład produkcyjny na Dolnym Śląsku
Kolejna polska firma inwestuje w województwie dolnośląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Eko-Kolor Paczosik Kotarba Sp. k., producent farb i lakierów fleksograficznych, otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu chojnowskie przedsiębiorstwo zwiększy zdolności produkcyjne oraz poprawi efektywność produkcji.
W Gliwicach powstanie nowa baza Kolei Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie nowa baza Kolei Śląskich
Szykuje się nowa, duża inwestycja w Gliwicach. Koleje Śląskie chciałyby wybudować nowoczesną bazę dla taboru kolejowego spółki z wykorzystaniem bocznicy kolejowej po kopalnianym szybie Bojków. Podpisano w tej sprawie list intencyjny.
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskim
Polpharma w Starogardzie Gdańskim stawia odważny krok w kierunku przywrócenia produkcji API w Polsce. 23 października starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne oficjalnie zakończyły projekt pn. „Prometeusz”. Działaność rozpoczęło laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum produkcyjne wysokoaktywnych substancji farmaceutycznych. Gratulacje z okazji otwarcia nowej inwestycje na ręce prezesa Polpharmy Sebastiana Szymanka złożył prezydent miasta Janusz Stankowiak.
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce
Polska będzie musiała dokonać transformacji ciepłownictwa, żeby osiągnąć neutralność klimatyczną – wskazywali uczestnicy panelu dyskusyjnego pt. „Jak zmienić ciepłownictwo?”, który odbył się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Biorący udział w debacie Marcin Laskowski, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej, podkreślił, że całkowity koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce wyniesie 460-500 mld zł do 2050 roku.
MFiPR uruchamia 4 nowe programy na rozwój innowacyjności przedsiębiorstwartykuł
Pokaż artykuł
MFiPR uruchamia 4 nowe programy na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) uruchomi w ciągu najbliższych kilku miesięcy cztery nowe programy, aby wesprzeć rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości w obszarach bezpieczeństwa, zwiększyć autonomię polskiej przedsiębiorczości, jak i innowacyjność samych przedsiębiorstw.
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku coraz bliżej. Działa już baza operacyjno-serwisowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku coraz bliżej. Działa już baza operacyjno-serwisowa [ZDJĘCIA]
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Grupa ORLEN osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. W Łebie zaczęła działać baza operacyjno-serwisowa dla MEW.
REKLAMA